Choď na obsah Choď na menu

Newcastle zapewniło sobie zwycięstwo 1:0 z Aston Villa dzięki Kieranowi Trippier

Newcastle United odniosło cztery punkty przewagi nad strefą spadkową Premier League, pokonując trzecie z rzędu zwycięstwo Kierana Trippiera z rzutu wolnego, który zatopił Aston Villę na St James' Park. To była kolejna uroczystość dla ludzi w Koszulka Newcastle United. Mają teraz cztery punkty powyżej 18. miejsca w Norwich, a po trzecim z rzędu zwycięstwie mają jeszcze jeden mecz do stracenia. Co prawda w drugiej połowie Newcastle miał trochę szczęścia, ale z debiutantem Danem Burnem znakomicie radził sobie w obronie środkowej. Oni byli bardziej efektowną stroną w Koszulki Piłkarskie.

Trippier strzelił słodkiego rzutu wolnego w 35 minut, aby przypieczętować trzy kluczowe punkty dla Srok. 31-latek został jednak zdjęty kontuzjowany wkrótce po przerwie, a po ostatnim gwizdku szef Newcastle potwierdził, że został zabrany do szpitala na prześwietlenie stopy. Kibice w Koszulka Newcastle United są bardzo zaniepokojeni. Eddie Howe powiedział po meczu: „Trippier został nadepnięty i nie mógł kontynuować z problemem na czubku stopy”.

Po dwóch miesiącach nastrój w St James' Park zmienił się dzięki wygranym z Leeds United, Evertonem, a teraz Villi - a także dobrym interesom w styczniowym okienku transferowym. To zespół przekształcony pod rządami Howe'a, który żartował w przeddzień meczu, że kilka zwycięstw pomogło przyspieszyć jego poszukiwania nieruchomości na północnym wschodzie. Fani w Koszulki Piłkarskie mają nadzieję, że drużyna wygra następnym razem. „Jesteśmy w tej chwili w dobrym miejscu”, powiedział Howe, który uśmiechnął się szeroko, ale nadal poci się nad sprawnością Trippiera.